Założycielka szkoły Revolution Dance Center – tancerka, choreograf, kształciła się między innymi w Nowym Jorku w szkole Broadway Dance Center.

Posiada tytuł Instruktora Sportu w Tańcu Sportowym wydany przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Ewelina od najmłodszych lat doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że taniec stanie się największą pasją w jej życia. Już jako 7-letnia dziewczynka dołączyła do Formacji Tańców Latynoamerykańskich „Kamionek”, prowadzonego przez Beatę Bartoń oraz Piotra Galińskiego. Wraz z zespołem osiągnęła swoje pierwsze sukcesy, m.in. zdobyła Puchar Polski, Wicemistrzostwo Polski oraz nagrodę Srebrny Aplauz Konin. Wyjeżdżała na liczne pokazy i obozy taneczne zarówno w Polsce jak i zagranicą, w tym odbyła również w swoją pierwszą taneczną podróż za Ocean. Występowała w dziecięcych programach telewizyjnych m.in.: „Mini Lista Przebojów”, czy „Mini Playback Show”.

I tak zaszczepiona taneczną pasją oraz oczarowana urokiem scenicznego świata, rozpoczęła swoją drogę ku marzeniom. Stopniowo zainteresowanie formacją tańca towarzyskiego ustępowało innym stylom tanecznym, a szczególne miejsce przypadło dla tańca jazzowego, który towarzyszy jej po dziś dzień. Pierwszym trenerem Eweliny w tym stylu był znany tancerz i choreograf Piotr Galiński, dzięki któremu zadebiutowała w choreografiach jazzowych „Norman” oraz „Rewia Marynarska”.

W 2001 r. dołączyła do formacji tańca nowoczesnego Egurrola Dance Studio – V2, występującej w największych turniejach w kraju i za granicą. Na przestrzeni lat 2001-2003 pod okiem Agustina Egurroli zdobyła z grupą Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy oraz kilkakrotnie wchodziła do finału Mistrzostw Świata. Współpracowała też jako profesjonalna tancerka z grupą „Volt” oraz brała udział w przedsięwzięciach takich jak „Taniec z Gwiazdami TVN”, „Jaka to melodia”, „Sylwester z Jedynką TVP”, tańczyła u boku wielu gwiazd w Polsce.

W 2006 roku postanowiła przeżyć przygodę z tańcem w największej tanecznej metropolii – wyjechała do Nowego Jorku, aby szkolić się w różnych rodzajach tańca, takich jak: balet, jazz, latin jazz, hip hop, street jazz. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym w szkole Broadway Dance Center, który otworzył przed nią możliwość pracy i nauki z choreografami oraz tancerzami światowej klasy, takimi jak: Jermaine, Luam, Jered Grimes, Rhapsody, Brain Green, Marvelous, Tavia & Tamara, Sheryl Murakami. Aby podnosić swoje umiejętności w zakresie techniki jazzowej,
brała udział w zajęciach takich wyśmienitych tancerzy i choreografów jak: Ginger Cox, Cecilia Marta, Sheila Barker.

To właśnie w Nowym Yorku taneczne pasje i zainteresowania Eweliny skierowały się również w stronę kultury latynoskiej, afrokaraibskiej oraz kubańskiej. Tu zaczęła się wielka i nieustająca przygoda z mambo, a uczęszczając do Empire Dance, miała okazję doskonalić swoje umiejętności u jednego z najlepszych tancerzy mambo na świecie – Frankiego Martineza. Nie ominęła rzecz jasna Eddie Torresa, niekwestionowanego ojca tegoż stylu, u którego zdobywała kolejne taneczne szlify.

Jako już doświadczona tancerka, Ewelina występowała i uczyła na międzynarodowych kongresach oraz warsztatach salsowych m. in.: Paris Afro Salsa, Holland Summer Salsa Congress, Mambo Weekend – Niemcy, Salsa Beach Festival – Holandia, Twente Salsa Festival – Holandia, Amsterdam Salsa Festival, Luxemburg Salsa Festival, Salsa Gala Hasselt – Belgia, Bielefelder Salsa Convention – Niemcy, Dakar International Afro Salsa Festival, Salsa Del Mar – Francja, Salsa Warsaw Festival, Salsa Spring Break – Warszawa, EraOn2 – Gdynia, Wrocław. W czasie kilku letniego pobytu w Holandii, pracowała jako instruktorka salsy, mambo i chachacha w szkole Extremos Dance School.

Kolejnym ważnym etapem w tanecznej karierze Eweliny, było rozpoczęcie pracy w roli choreografa grupy tanecznej. Tym razem postanowiła podzielić się z innymi całą swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionym ze światowych parkietów tanecznych powołując do życia grupę „Latin Revolution”. Piękno, styl, zmysłowość oraz potężna dawka energii i dobrej zabawy – w tych kilku słowach zawarta jest kwintesencja kobiecego „Latin Revolution”, a profesjonalizm, wszechstronna wiedza i doświadczenie Eweliny, wywoła nie jedną jeszcze rewolucję na salsowych parkietach.

Z Teatrem Tańca Sway pod kierunkiem Anny Wielogórskiej związana była w latach 2011 – 2016, gdzie kształciła się z techniki tańca jazzowego. Wystąpiła w spektaklu Human.

Ewelina brała udział w licznych przedsięwzięciach muzyczno-tanecznych oraz tańczyła na deskach krakowskiego Teatru „Variete” oraz na deskach teatru „Sceny Relax”.

Ewelina, zawsze otwarta, kreatywna, pełna pasji i miłości do tańca na swoich zajęciach przekazuje tancerzom całą ekspresję i energię jaką posiada, zarażając innych swoją miłością do tańca na całe życie. – To touch to move to inspire – this is the true gift of dance.