Kizomba / Semba

Kizomba przywędrowała do Polski z dalekiej Angoli ale bije rekordy popularności na całym świecie. To bardzo romantyczny, elegancki i rozluźniający taniec w parach, który można tańczyć w każdym wieku. Muzyka kizombowa powstała w latach 80-tych, ma sobie afrykańskie i karaibskie korzenie więc potrafi przenieść w tańcu do zupełnie innej rzeczywistości. Sam taniec to kroki podstawowe zaciągnięte z semby (matki kizomby) ale tańczone w inny sposób i do często spokojniejszej muzyki. Na zajęciach będziemy tańczyć zarówno do starych przebojów jak i najnowszych hitów.

Semba to „matka” kizomby, pochodzi z Angoli i obecnie tańczy się ją w parach. Muzyka może być wolna lub szybka ale zawsze niesie w sobie dobrą energię, nawet gdy tekst piosenki traktuje o smutnych wydarzeniach. W tej muzyce można usłyszeć wiele instrumentów a osłuchanie się z nimi na kursie, zwykle podnosi ogólno pojętą muzykalność na dużo wyższy poziom. Semba i Kizomba posiadają te same kroki podstawowe dlatego warto zacząć uczyć się od razu obu gatunków by wzbogacić swój imprezowy repertuar.

 

Oferujemy:

  • ZAJĘCIA DLA PAR/SINGLI

Kizomba - FAQ

Niedoświadczone osoby często mylą Kizombę z Bachatą i Zoukiem. Kizomba charakteryzuje się utrzymaniem sztywno torsu i ramion u partnera. W tym tańcu, ruch skupiony jest na biodrach, szczególnie u partnerki. Kizomba jest też tańcem powolnym, stosunkowo mało energicznym.

Najważniejszym wymogiem jest chęć tańca. Jeśli naprawdę chcesz nauczyć się tańczyć Kizomby – pierwsze kroki poznasz już po pierwszych zajęciach. Nie potrzebujesz specjalnych butów, ani ubioru. Chcemy byś czerpał radość z tańca – podczas każdych zajęć w naszej szkole.

Zajęcia Kizomby odbywają się w naszej szkole tańca Revolution Dance Center przy ul Długiej w Warszawie. Zapraszamy wszystkich, w każdym wieku – możesz dołączyć w każdej chwili.

OPINIE KLIENTÓW O KIZOMBIE

CHCESZ ROZPOCZĄĆ NAUKĘ TAŃCA?

ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA I DOŁĄCZ DO NAS!